Silikon cephe sistemleri günümüz yapılarının olmazsa olmazları haline gelmiş, yapının estetik tarafını ön plana çıkaran en modern cephe sistemleridir. Binanın dış cephesine profiller ile özel olarak yapıştırılan ısı camları yapılarda oldukça şık bir görüntü oluşturmaktadır.

Silikon cephe sistemlerinin monte edilmesi oldukça hızlı ve pratik bir işlemdir. Alüminyum profil, özel olarak yapılan dış cephe sistemlerinde yapının dışından hiçbir şekilde görünmemektedir. Çerçeveler içeride kalacak ve pencerelerden hiç görünmeyecek şekilde silikon yapıştırılır. Dışarıdan yalnızca cam kaplama göründüğü için bina çok daha şık ve oldukça modern bir görüntü kazanmaktadır. Gizli kanat profilleri tercih edildiğinde bu kanat profilleri sabit ve birbirinin aynısı olduğu için iç bütünlük kolaylıkla sağlanmış olur ve dış cephe sistemi yoğuşma kanalları aracılığıyla yağmur suyunu kolayca sistemden dışarı atar. Ayrıca cam ile alüminyum bölme arasına kaliteli bir silikon çekildiğinde cam panellerin arasına yerleştirilen fitiller sayesinde herhangi bir sızdırmazlık silikonu çekmeye gerek yoktur.

Profillerin et kalınlıkları genelde değişkenlik göstermektedir. Farklı yapılar için farklı kalınlıklarda profiller kullanılmalıdır. Binanın özelliklerine göre et kalınlığı ölçüsü belirlenerek optimum statik değerler elde edilir. Bunun yanında bütün bağlantı profilleri ile diğer profiller beraber kullanılarak müşteriye oldukça yeterli bir depolama imkanı sunulmaktadır.

Silikon cephe kaplaması tamamen düz ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Bu sayede silikon cephe kaplanan binalar oldukça hoş ve modern bir estetik görüntü elde ederler.. Bu yönüyle yakın geleceğin tartışmasız en çok tercih edilen cephe kaplama sistemi olacağını kanıtlamıştır.

PROJELERİMİZDEN ÖRNEKLER

Bizi Arayın
WhatsApp
WhatsApp'tan ulaşın.
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?